Zastosowanie karty magnetycznej w Twojej firmie

Rejestrowanie czasu pracy, kontrola dostępu do konkretnych pomieszczeń, czy karta stałego klienta – to tylko przykłady, w których wykorzystywane są karty magnetyczne. Ich zastosowanie jest niezwykłe szerokie. Dzięki temu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w branży usługowej. Jakie mają zastosowanie karty magnetyczne? Dlaczego sprawdzą się w Twojej firmie? Przeczytaj nasz tekst i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.

KARTA MAGNETYCZNA - WSZECHSTRONNY NOŚNIK DANYCH

Plastikowa karta z paskiem magnetycznym jest powszechnie wykorzystywanym nośnikiem danych. To właśnie ten charakterystyczny pasek umożliwia wielokrotne zapisywanie danych. Ich odczytanie jest możliwe, gdy przeciągniesz kartę przez czytnik kart magnetycznych. Karty możemy podzielić na 2 podstawowe typy:

  • Lo-Co (low coercivity) lub
  • Hi-Co (high coercivity).

Głównie różnią się parametrami zapisu. Warto podkreślić, że mniejszą szansę na to, że karta zostanie rozmagnesowana, posiada karta Hi-Co.

ZASTOSOWANIE KARTY MAGNETYCZNEJ W TWOJEJ FIRMIE

Karty magnetyczne mają szerokie zastosowanie w branży usługowej (gastronomia, retail, hotele), ale są  też chętnie wykorzystywane przez właścicieli dużych firm lub zakładów.

Wykorzystuje się je w wielu celach. Jednym z nich jest rejestracja czasu pracy pracowników. Przydatne jest to szczególnie w dużych zakładach, w których jest trzyzmianowy system pracy. Na podstawie danych uzyskanych z karty magnetycznej dział księgowości może stworzyć listę płac, naliczyć nadgodziny, a także mieć wgląd do wykazu urlopów. Zazwyczaj ilość godzin jest automatycznie rejestrowana, a następnie dane są eksportowane przez system główny.

Na tej samej zasadzie działają karty magnetyczne w gastronomii oraz hotelach. W tym wypadku po przeciągnięciu karty przez czytnik kart dane są przesyłane do systemu POS lub programu hotelowego, z którym karta jest zintegrowana. Karta magnetyczna nie tylko współpracuje z systemami, aby tylko rejestrować czas pracowników. Umożliwia też dostęp do systemu sprzedażowego lub lojalnościowego. Dzięki temu masz pewność, że z systemu nie będzie korzystać nieupoważniona osoba.

Zastosowanie karty magnetycznej to nie tylko nośniki danych, z których mogą korzystać pracownicy. Również Twoi klienci mogą ich używać. W hotelach można je wykorzystać do otwierania oraz zamykania drzwi od pokojów. To pozwala zwiększyć bezpieczeństwo Gości. W sklepie lub restauracji mogą pełnić funkcję kart stałego klienta. To zachęci klienta do ponownego odwiedzenia lokalu czy sklepu.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy poznaj nasze nowe produkty i dowiedz się o nowych wpisach czy materiałach do pobrania.

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Gotowe!

Chcesz wiedzieć jaki panel dotykowy wybrać w terminalu POS?

Profesjonalny terminal dotykowy POS
czy komputer PC?

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.