Zastosowanie karty magnetycznej w Twojej firmie

Rejestrowanie czasu pracy, kontrola dostępu do konkretnych pomieszczeń, czy karta stałego klienta – to tylko przykłady, w których wykorzystywane są karty magnetyczne. Ich zastosowanie jest niezwykłe szerokie, dzięki czemu doskonale sprawdzą się one przede wszystkim w branży usługowej.

Jakie zastosowanie mają karty magnetyczne? Dlaczego sprawdzą się w Twojej firmie? Przeczytaj nasz tekst i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.

Karta magnetyczna – wszechstronny nośnik danych

Plastikowa karta z paskiem magnetycznym jest powszechnie wykorzystywanym nośnikiem danych. To właśnie ten charakterystyczny pasek umożliwia Ci wielokrotne zapisywanie danych, a ich odczytanie jest możliwe, gdy przeciągniesz kartę przez czytnik kart magnetycznych. Karty możemy podzielić na 2 podstawowe typy: Lo-Co (low coercivity) lub Hi-Co (high coercivity). Głównie różnią się parametrami zapisu, warto tutaj podkreślić, że mniejszą szansę na to, że karta zostanie rozmagnesowana, posiada karta Hi-Co.

Zastosowanie karty magnetycznej w Twojej firmie

Karty magnetyczne mają szerokie zastosowanie w branży usługowej (gastronomia, retail, hotele), ale też są chętnie wykorzystywane przez właścicieli dużych firm lub zakładów.

Wykorzystuje się je w wielu celach. Jednym z nich jest rejestracja czasu pracy pracowników, przydatne jest to szczególnie w dużych zakładach, w których jest trzyzmianowy system pracy. Na podstawie danych uzyskanych z karty magnetycznej dział księgowości może stworzyć listę płac, naliczyć nadgodziny, a także mieć wgląd do wykazu urlopów. Zazwyczaj ilość godzin jest automatycznie rejestrowana, a następnie dane są eksportowane przez system główny.

Na tej samej zasadzie działają karty magnetyczne w gastronomii oraz hotelach. Z tym że w takich przypadkach po przeciągnięciu karty przez czytnik kart magnetycznych dane są przesyłane do systemu POS lub programu hotelowego, z którym karta jest zintegrowana. Karta magnetyczna nie tylko współpracuje z systemami, aby tylko rejestrować czas pracowników. Umożliwia ona też im dostęp do systemu sprzedażowego lub lojalnościowego, dzięki czemu masz pewność, że z systemu nie będzie korzystać nieupoważniona osoba.

Karty z paskiem magnetycznym to nie tylko nośniki danych, z których mogą korzystać pracownicy. Również Twoi klienci mogą ich używać. W hotelach wykorzystuje się je do otwierania oraz zamykania drzwi od pokojów, w sklepie lub restauracji mogą pełnić funkcję kart stałego klienta. W tym pierwszym przypadku zwiększasz bezpieczeństwo swojego gościa, w drugim zachęcasz go do ponownego odwiedzenia lokalu/sklepu.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy poznaj nasze nowe produkty i dowiedz się o nowych wpisach czy materiałach do pobrania.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.