fbpx

Terminale POSBOX w fabrykach i magazynach – sprzęt do zadań specjalnych

Automatyzacja i robotyzacja coraz większej ilości dziedzin gospodarki stawia nowe wyzwanie przed producentami sprzętu komputerowego. Urządzenia konsumenckie, jakie znamy z codziennego zastosowania, nie nadają się do pracy ciągłej nawet w pozornie niewymagających warunkach. Jakie cechy musi posiadać nowoczesny sprzęt automatyzujący procesy produkcyjne oraz magazynowe? Terminale POSBOX w fabrykach i magazynach sprawdzą się idealnie – dowiedz się dlaczego.

IT w zakładach i magazynach

Przedsiębiorstwa magazynowe i produkcyjne od wielu lat stoją u progu cyfrowej rewolucji. Proces postępuje i pojawia się w nowych obiektach. Globalna gospodarka i rosnąca stale konkurencja we wszystkich sektorach przemysłowych prowadzi do podjęcia działań umożliwiających lepszą kontrolę i optymalizację procesów realizowanych przez zakłady wytwórcze i magazynowe. Jeszcze kilka lat temu badania pokazywały, że tradycyjne zarządzanie wykorzystywało aż 62% przedsiębiorstw. Niska konkurencyjność i niska wydajność zmusza coraz więcej zakładów do automatyzacji poprzez cyfryzację procesów z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.

Szacuje się, że już w przyszłym roku tylko 20 proc. firm produkcyjnych i magazynowych będzie wykonywało swoją pracę przy użyciu tradycyjnych narzędzi.

W ten sposób Polska dołącza do globalnej gospodarki 4.0. Opiera się ona głównie na systemach elektronicznych, robotyzacji, biometrii, identyfikacji radiowej i automatyzacji. Ta perspektywa rozwoju jest nieunikniona dla wszystkich firm. Zwłaszcza dla tych,  które chcą podnosić swoją konkurencyjność i rywalizować już nawet nie tylko na lokalnych rynkach. Zanim jednak najnowsze rozwiązania technologiczne z rozszerzoną rzeczywistością na czele – wkroczą do zakładów – trzeba zacząć cyfrową rewolucję na niższych szczeblach i sukcesywnie podejmować nowe wyzwania.

Automatyzacja czyli wydajność

Oprogramowanie, które może zoptymalizować wszystkie procesy to narzędzia o nieskończonych możliwościach. Coraz nowsze, oparte także na maszynowym uczeniu systemy od lat udowadniają, że są w stanie:

  • podnieść efektywność,
  • zapewnić powtarzalność
  • oraz kontrolę nad wszystkimi procesami (nawet w czasie rzeczywistym).

To właśnie dzięki cyfrowym rozwiązaniom zakłady mogą funkcjonować w nieprzerwanym trybie. To natomiast pozwala maksymalizować zysk czerpany z zasobów i możliwości zakładu. Nowoczesne rozwiązania mają jednak przede wszystkim pozytywny wpływ na pracę i czynnik ludzki. Firmy, które wykorzystują systemy informatyczne do codziennej pracy mogą liczyć zarówno na lepszą komunikację między pracownikami i działami oraz bieżącą kontrolę postępów. Umożliwia to głównie możliwość planowania i dokonywania zmian. Zwłaszcza w  sektorach, które wymagają modernizacji mogących podnieść wydajność.

Terminale POSBOX w fabrykach i magazynach - sprzęt do zadań specjalnych

Terminale, którym możesz zaufać

Pierwszym etapem jest wewnętrzna informatyzacja za pomocą profesjonalnego sprzętu komputerowego. O ile oprogramowanie, z którego korzystają zakłady są w pełni konfigurowalne, o tyle urządzenia komputerowe stanowią zwartą konstrukcję. Ogromne powierzchnie produkcyjne i magazynowe są często źródłem wilgoci, wysokiego zapylenia oraz zmiennych temperatur. Ponadto sprzęt, na który stawiamy rzadko funkcjonuje w jednolitych warunkach przez cały okres swojej żywotności. Dlatego tylko urządzenia, które gwarantują uniwersalnie wysoką jakość wykonania są w stanie zagwarantować stabilne i nieprzerwane funkcjonowanie.

Terminale POSBOX w fabrykach i magazynach

Wśród cech, jakimi powinny odznaczać się terminale wykorzystywane do profesjonalnych celów produkcyjno-magazynowych, powinny się znaleźć:

Pasywne chłodzenie

Jest gwarantem bezpieczeństwa i wydajności. Urządzenia nie korzystające z wentylatorów można dowolnie ulokować, nawet w zamkniętych szafach chroniąc je przed zapyleniem i zalaniem.

Modułowość

Umożliwia np. wykorzystanie wielu ekranów (dzięki portom VGA, DP oraz HDMI). Osobnych dla kadry zarządzającej i osobnych dla pracowników produkcji, którzy na bieżąco są informowani o czasie pracy i zrealizowanych postępach.

Dedykowane uchwyty

Dzięki dedykowanym systemom mocowań możliwe jest dogodne rozmieszczenie urządzeń aby ograniczyć widoczność kabli lub możliwość przypadkowego uszkodzenia.

Kompaktowe wymiary

Potężne możliwości urządzeń nie wymagają dużej przestrzeni. Dzięki temu terminale POSBOX w fabrykach i magazynach łatwo dopasują się do przestrzeni, w których się znajdują.

Nieprzerwany tryb pracy

Urządzenie wykorzystywane do celów przemysłowych powinno móc pracować w trybie 24/7 – zapewniając ciągłość pracy, a to na pewno jedna z wielu cech terminali POSBOX.

Możliwość rozbudowy

Dzięki dostępności wielu portów mamy możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń wspierających pracę, mogą to być np. czytniki, drukarki, monitory, urządzenia wskazujące. Terminale POSBOX mają naprawdę szeroki wachlarz portów, od standardowych – 7 x USB, 2 x LAN, ale także specjalistycznych – PoweredUSB, nawet 6 x COM, po prawdziwe wyjątki – PS2 czy LPT, które nie są dostępne na rynku konsumenckim od wielu lat.

Wydajność

W ofercie Posiflex znajdzie się pełna rozpiętość procesorów dopasowana do  potrzebnej wydajności – od podstawowego procesora J1900 dla końcowej stacji roboczej po pasywnie chłodzone POSBOXy z procesorem i5 8mej generacji.

Gwarancją jakości terminali funkcjonujących w trudnych warunkach pracy jest długa, czteroletnia gwarancja, która dotyczy urządzeń funkcjonujących w zakresie temperatur 0°C – 50°C. Długotrwałe doświadczenie marki Posiflex w produkcji sprzętu dla biznesu sprawiło, że doskonale wiemy, czego klienci od nas oczekują. Terminale POSBOX oferują szeroki wybór procesorów (podstawowy Celeron, ale również opcje i3 / i5), które sprostają wymaganiom technicznym software’u. Sprzęt w fazie produkcji przechodzi wiele testów i jest dostosowany do nawet najcięższych warunków.

Błażej Byczkowski

Błażej Byczkowski

Business Development Director

Podoba ci się artykuł?

Udostępnij
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

Obsługa klienta w hotelu – 5 porad jak zbudować lojalność Gości

Obsługa gości w obiektach hotelowych jest już od dawna bardzo skomercjalizowaną praktyką, która ma łączyć sprzedaż i administrację. Jednym z podstawowych celów, które wyznaczają sobie przedsiębiorcy z tej branży, jest budowanie lojalnych relacji z klientami. Czym właściwie jest lojalność w hotelarstwie, jak ją budować i jakimi narzędziami się posługiwać, żeby zbudować stałą grupę gości?

Czytaj więcej »

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.