Seria PS-361X-Q – jeszcze szybsze i wydajniejsze terminale dotykowe

Ofertę Posiflex rozszerzamy o nowe modele terminali. Seria PS posiada dodatkowe urządzenia – PS-3615Q oraz PS-3616Q. Terminale te zostały wyposażone w nowy i szybki procesor Intel Celeron Apollo Lake J3455, który daje więcej możliwości od Intel Celeron J1900 w niemalże takiej samej cenie. Co powinieneś wiedzieć o nowych modelach?

Przede wszystkim – nowy procesor

W terminalach z serii PS-361X-Q został wykorzystany nowszy o 3 lata procesor Intel Apollo Lake J3455. Co to daje? Urządzenia pracują bardzo szybko i płynnie, bez irytujących (zarówno obsługę, jak i klientów) przestojów. Szybka i bezproblemowa obsługa to klucz do zadowolenia klientów. Wyposaż się we wszystkie możliwe czynniki, które pozwolą to zapewnić. Wydajny procesor nie musi się wiązać z wysoką ceną terminala. Seria PS i nowe terminale PS-Q są idealnym kompromisem dla tych, którzy oczekują większej mocy niż Intel Celeron J1900, a nie chcą wydawać na terminale z górnej półki z procesorem Intel i3 czy i5.

Nowy terminal zapewnia także lepsze parametry w pozostałych podzespołach. Warto wspomnieć, że wspiera kości pamięci RAM taktowane 1866MT/s, co skutkuje wyższą wydajnością dzięki szybszej pamięci operacyjnej. Dla porównania Intel Celeron J1900 wspiera jedynie RAM 1333 MT/s. Terminale z serii PS-361Q wspierają standard SATA III, dzięki czemu dyski SSD w technologii M.2 działają szybciej niż w starszych modelach.

Chłodzenie pasywne

Nowe modele z serii PS-361X-Q posiadają chłodzenie pasywne, które minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych, ze względu na brak wiatraka. Właściwie większość terminali Posiflex ma zastosowane takie chłodzenie, nawet te superywdajne z procesorami Intel i5 czy i7. Kluczowym elementem pasywnego układu chłodzenia jest radiator, który wykorzystuje wszystkie sposoby wymiany ciepła: przewodzenie, promieniowanie (radiację) oraz konwekcję. Wykorzystanie takiego sposobu chłodzenia sprawia, że terminal pracuje bezgłośnie. Dzięki temu idealnie odnajdzie się na stanowiskach sprzedażowych, gdzie nie będzie przeszkadzał klientom. Wykorzystanie chłodzenia Fan Free ma jeszcze jedną zaletę – terminal pasuje do wszystkich wymagających środowisk, gdzie mamy do czynienia z pyłem czy kurzem. Dzięki usunięciu wiatraka, terminal nie pobiera pyłów z otoczenia. Nie ma więc możliwości, żeby doszło do uszkodzenia tej części i wyłączenia terminala z użytkowania. Więcej na temat chłodzenia pasywnego przeczytasz tutaj.

Ekran pojemnościowy (PCAP)

Ekrany PCAP są niezwykle czułe, co sprawia, że praca na nich jest niezwykle przyjemna. Posiflex wykorzystuje ekrany z 10 punktami dotyku. Niektóre terminale na rynku posiadają ekrany pojemnościowe z 3 punktami – jest to rozwiązanie ekonomiczne, ale bardzo negatywnie wpływa na jakość pracy. Przez to, że nie są odpowiednio precyzyjne trudniej trafić w mniejsze elementy. To bardzo przekłada się zarówno na szybkość, jak i komfort pracy. Natomiast ekrany pojemnościowe z 10 punktami dotyku  wykrywają nawet najdelikatniejsze muśnięcie czy przesunięcie palcem po wyświetlaczu. To sprawia, że praca jest szybka i bardzo intuicyjna. 10 punktowe ekrany PCAP przepuszczają więcej światła, a dzięki temu są jaśniejsze oraz łatwiej z nich korzystać, np. na słońcu. Zaletą tych ekranów jest również wykrywanie wielu miejsc styku (multi-touch). Przy codziennym długotrwałym korzystaniu ze smartfonów każdy doskonale zna sposób działania tych ekranów, a praca w aplikacji sprzedażowej może być przyspieszona poprzez wykorzystanie gestów.

Dwa rozmiary ekranów i możliwość multikonfiguracji ułożenia

Seria PS w zależności od potrzeb ma do wyboru dwa rozmiary ekranów. W terminalu PS-3615Q został zastosowany klasyczny ekran 15” w proporcji 4:3 i rozdzielczości 1024×768. W przypadku modelu PS-3616Q ekran jest nieco większy – panoramiczny 15,6” w rozdzielczości 1366×768. Ekrany w obu modelach posiadają certyfikat IP65 i są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości (nie posiadają ramki).

Dodatkową zaletą ekranów jest możliwość regulacji kąta nachylenia (Od 15° do 90°) i wysokości ekranu. Dzięki temu praca na terminalu staje się niesamowicie wygodna i dostosowana do potrzeb każdego użytkownika i miejsca, w którym znajduje się urządzenie.

Porty dla urządzeń peryferyjnych

Terminale posiadają wiele portów I/O. W terminalu PS-3616Q znajduje się m.in. 5x USB, 4x COM (z zasilaniem 5V/12V), a opcjonalnie nawet poweredUSB. Umożliwia to podłączenie wielu urządzeń peryferyjnych jednocześnie, takich jak: drukarki, skanery, wagi, wyświetlacz dla klienta. Wszystko opakowane zostało w klasyczny design, dzięki czemu terminale dopasują się do każdego wnętrza. Posiflex zapewnia również długie życie produktu, dzięki temu każda lokalizacja przez wiele lat może posiadać spójną identyfikację wizualną. Możliwość ukrycia wszystkich kabli w podstawie terminala sprawi, że stanowisko sprzedażowe będzie wyglądało estetycznie z każdej strony.

POZNAJ NOWE PRODUKTY

Terminale POS zapewniają mniejsze zużycie energii elektrycznej niż tradycyjne komputery. Sprawiają, że praca na systemie jest płynna, bezproblemowa i przyjemna. Nowy procesor, fantastyczny stosunek jakości do ceny czy możliwość rozszerzenia o urządzenia peryferyjne to tylko niektóre zalety nowych terminali. Nie musisz nam wierzyć na słowo – umów się na bezpłatną prezentację sprzętu i dowiedz się więcej

Błażej Byczkowski

Błażej Byczkowski

Business Development Director

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.