Poradnik: IT w gastronomii

Artykuł IT w gastronomii ukazał się na łamach „NOWOŚCI GASTRONOMICZNYCH” w czerwiecu 2011r.

POSIFLEX – idealny dla gastronomii –  sprawdzony w Polsce i na świecie

Każda nowa restauracja, decydując się na zaawansowany system sprzedaży, dokonuje zakupu urządzeń usprawniających pracę. Wybór sprzętu nie powinien być przypadkowy. W gastronomii urządzenia są bardzo intensywnie eksploatowane. Muszą być przede wszystkim wytrzymałe, niezawodne, wydajne i z gwarancją dostępu do szybkiej pomocy technicznej. Na te niemałe wyzwania od wielu lat odpowiada POSIFLEX, globalny producent systemów POS.

Na co zwracać uwagę

Urządzenia komputerowe w lokalu gastronomicznym to inwestycja na wiele lat. Przy wyborze należy zwrócić uwagę, aby sprzęt spełniał wysokie wymogi techniczne i posiadał możliwości rozbudowy. Kluczową kwestią jest jakość i wytrzymałość urządzeń elektronicznych w trudnych warunkach gastronomicznych. Dobrze, aby terminale mogły wspierać sprzedaż wiązaną i umożliwiać montaż drugiego monitora dla klienta, wyświetlającego menu, promocje i reklamy zachęcające do dodatkowych zamówień. Wyposażenie terminali w czytniki kart i kodów przyspieszy obsługę i ułatwi wprowadzenie kart dla stałych Klientów.

Lata doświadczeń w gastronomii 

Posiflex istnieje od 1984 roku. Jest światowym liderem w produkcji specjalistycznego sprzętu komputerowego dla wielu sektorów – handlu, gastronomii, przemysłu i farmacji ze szczególnym naciskiem na terminale POS oraz współpracujące z nimi urządzenia peryferyjne. Marka POSIFLEX stała się na świecie synonimem jakości, innowacyjności i dbałości o ekologię. Produkty POSIFLEX są bardzo popularne w USA, Argentynie, Niemczech, Rosji i Hiszpanii.

Czasy prostej sprzedaży w rejestracji – poprzez kasę fiskalną, praktycznie już się w gastronomii skończyły. Zresztą w przypadku kas trudno mówić o wspomaganiu sprzedaży. Co innego terminal POS, który składa się z monitora dotykowego oraz bazy znajdującej się w podstawie monitora, co pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce. W połączeniu ze specjalistycznym oprogramowaniem gastronomicznym i dodatkowym sprzętem, pozwala  na szybką obsługę, eliminowanie błędów w przekazywaniu zamówień do kuchni, wygodną obsługę poprzez ekran dotykowy, łatwe szkolenie pracowników. Usprawnienie obsługi gości jest ewidentne, a ilość błędów ograniczona do minimum. Wzrasta wydajność pracy i zadowolenie Klientów. W przypadku sieci gastronomicznych pomnóżmy to przez ilość restauracji. Przy zastosowania systemów dotykowych i drukarek kuchennych przez: restauracje, kafeterie, pizzerie, lokale fast food i hotele korzyści są ogromne.

IT W GASTRONOMII – POSIFLEX

Terminale dotykowe POS, drukarki kuchenne i inne akcesoria, muszą sprawnie działać w trudnych warunkach lokalu gastronomicznego. Zależy od nich zapewnienie ciągłość pracy przy obsłudze Klientów i komunikacji na linii sala – kuchnia. Wybór sprawdzonych urządzeń pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Produkty POSIFLEX cechuje nowoczesny wygląd, solidne obudowy i wytrzymała konstrukcja. Terminale POS wyposażone są w przemysłowe ekrany dotykowe, dużo bardziej odporne na uszkodzenia od zwykłych monitorów LCD. Od zwykłych komputerów PC odróżnia je podwyższona wytrzymałość i stabilność działania czyli te cechy które są najważniejsze przy prowadzeniu firmy. 

Kompletna oferta urządzeń

Rozwiązania POSIFLEX wyróżnia szeroka oferta produktowa, która jest kompletna nawet dla najbardziej wymagających punktów gastronomicznych. Od jednego producenta otrzymujemy wszystko to co jest potrzebne do działania IT w gastronomii.  W ofercie dostępnych jest wiele odmian produktów dostosowanych do potrzeb użytkowników. Linie produktowe POSIFLEX: 

  • Terminale dotykowe POS – szeroka gama produktów podzielona na kilka serii dedykowanych do różnych zastosowań, posiadają liczne akcesoria zwiększające możliwości urządzeń, poniżej opisujemy przykładowy model;
  • Drukarki kuchenne (bonowe) – dwie serie produktowe Aura-6800 oraz Aura-8000, dowolny interfejs podłączenia, szybki wydruk, odcinanie papieru, sygnalizacja dźwiękowa – idealnie dopasowane do wymagań branży;
  • Wyświetlacze dla klienta – prezentują cenę, nazwę produktu lub inne informacje;
  • Monitory dla Klienta – drugi monitor montowany do terminala po przeciwnej stronie i wyświetlający reklamy, pozycje rachunku czy aktualne promocje;
  • Szuflady na pieniądze – bardzo wysokiej jakości, konstrukcja bez śrub, dostępne w opcjach: otwieranych od góry lub klasycznie do przodu;
  • Czytniki dowolnych typów kart, kodów kreskowych, linii papilarnych;
  • Klawiatury programowalne do dedykowanych zastosowań.

Atrakcyjny wygląd   

W przypadku POSIFLEX wysoka wytrzymałość urządzeń idzie w parze, co nie jest regułą w branży, z atrakcyjnym wyglądem. Urządzenia POSIFLEX prezentują się odpowiednio, a to w restauracjach nie jest bez znaczenia.

Wodoodporny terminal KS-6815

Przykładem szczególnych właściwości urządzeń POSIFLEX może być terminal KS-6815. Terminal posiada 15” ekran dotykowy i niewielkie rozmiary. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że terminal jest odporny na zalanie, wysoką i niską temperaturę. Obudowa nie posiada wentylatora, dzięki czemu zapewnia cichą pracę urządzenia. Dodatkowo w terminal wbudowany jest UPS zabezpieczający przed nagłą utratą zasilania, a technologia procesora Intel Atom zapewnia niski pobór mocy. Szybki dysk w technologii SSD – odporny na wstrząsy i liczne porty przyłączeniowe USB, COM, LAN to dodatkowe atuty KS-6815. Można do niego dołączyć czytnik kart magnetycznych i kart pamięci CF oraz drugi dysk do skonfigurowania RAID-1 (mirroringu) – dodatkowo zabezpieczającego dane. Ponadto terminal Ks-6815 został certyfikowany przez firmę SAP oraz ORACLE.

Certyfikaty i bezpieczeństwo

Urządzenia POSIFLEX spełniają normy międzynarodowe. Otrzymały wiele wyróżnień oraz nagród. W ostatnich latach były to certyfikaty: ISO 14001, ISO 9001 oraz nagrody: ”Best Sales Award” od firmy Microsoft i wielokrotnie rządowe wyróżnienie „The Symbol of Excellence”. Dodatkowo POSIFLEX może pochwalić się ponad 30 patentami z zakresu bezpieczeństwa, kompatybilności oraz szczególnie dobrze opracowanej funkcjonalności sprzętu. 

Serwis i gwarancja

Obsługa serwisowa jest kluczowym elementem utrzymania stabilności działania systemu informatycznego. Ze względu na indywidualne oczekiwania i specyfikę branży gastronomicznej dostępne są różne opcje serwisowe urządzeń POSIFLEX. Przykładowo dostępne są: usługa podstawienia sprzętu zastępczego w przypadku awarii i opcja poszerzenia gwarancji na terminale POS KS-6815 do 5 lat. 

Bezproblemowa współpraca z popularnymi programami 

Produkty POSIFLEX są wykorzystywane przez polskich restauratorów i hotelarzy od wielu lat i są zgodne ze wszystkimi znanymi programami dla gastronomii dostępnymi w naszym kraju. Najczęściej wykorzystywanymi programami przez użytkowników POSIFLEX są GASTRO POS/SZEF. 

Dystrybucja w Polsce

W Polsce generalnym dystrybutorem urządzeń POSIFLEX jest LSI Software (www.gastro.pl), znana na rynku gastronomicznym z produkcji najpopularniejszego oprogramowania dla gastronomii Gastro POS/SZEF oraz oprogramowania dla hoteli CHART. Urządzenia sprzedawane są przez ogólnopolską sieć  dystrybutorów oraz stronę www.POSIFLEX.com.pl, tam też można uzyskać więcej informacji o tematyce IT w gastronomii od konsultantów POSIFLEX.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

Jaki panel dotykowy wybrać w terminalach POS?

Ekrany dotykowe wydają się dzisiaj nieodłącznym elementem naszego kontaktu ze światem cyfrowym. To właśnie wykorzystanie zmysłu dotyku sprawia, że urządzenia elektroniczne są nam bliższe i łatwiej możemy się nimi posługiwać. Ich powstanie znacznie ułatwiło nam wykonywanie nie tylko codziennych czynności, jak zakupy, dostęp do informacji czy prowadzenie korespondencji, ale także zrewolucjonizowały pracę na wielu stanowiskach.

Czytaj więcej »

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy poznaj nasze nowe produkty i dowiedz się o nowych wpisach czy materiałach do pobrania.

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Gotowe!

Chcesz wiedzieć jaki panel dotykowy wybrać w terminalu POS?

Profesjonalny terminal dotykowy POS
czy komputer PC?

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.