Pasywne chłodzenie Posiflex – cicho, tanio i bezawaryjnie

Terminale dotykowe POS mają różne systemy chłodzenia, a jednym z nich jest chłodzenie pasywne Posiflex. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy czym jest  chłodzenie bierne, dlaczego jest to dobry wybór, a także wskażemy modele terminali Posiflex, które mają zastosowany właśnie ten system.

CO TO JEST PASYWNE CHŁODZENIE?

Pasywne chłodzenia polega na tym, że zamiast głośnego i pochłaniającego kurz i brud wentylatora, do chłodzenia urządzenia wykorzystuje się zjawisko oddawania przez metale energii cieplnej do otoczenia. Głównym elementem pasywnego chłodzenia są radiatory, czyli rozpraszacze ciepła, wykonane z aluminium lub miedzi. Cechą tych metali jest wysoki poziom przewodności cieplnej. Rozgrzane elementy komputera, poprzez styczność z radiatorem szybciej przekazują ciepło do powietrza. W przypadku terminali POS funkcję radiatora pełni solidna obudowa ze specjalnego stopu aluminium.

DLACZEGO WYBRAĆ chłodzenie fan free?

Chłodzenie pasywne, zwane również biernym lub naturalnym, ma pięć bardzo ważnych zalet:

  • niższy pobór energii,
  • bezgłośna praca,
  • bezawaryjność – wentylatory, które łatwo zbierają kurz, są najczęstszymi przyczynami uszkodzeń sprzętów komputerowych,
  • możliwość pracy w środowisku o wysokiej wilgotności, zapyleniu, niskich (0°C) lub wysokich (50°C) temperaturach otoczenia, np. w fabrykach na produkcji,
pasywne chłodzenie posiflex

Pasywne chłodzenie w terminalach posiflex

Model KS-6315 jako pierwszy terminal POS nie posiadał wentylatora. Od razu zdobył duże uznanie – praca terminala była nie tylko cichsza, ale także zużywała mniej prądu. Kolejne terminale stały się odporne na wodę i kurz, dzięki czemu można stosować je w różnych warunkach i w praktycznie każdej branży, m.in.: w ogródku restauracji, sklepie z odzieżą czy mokrym barze w aquaparku. Najbardziej popularne modele terminali Posiflex, takie jak POS XT-3815, PS-3316E, KS-7415 wyposażone są właśnie w system pasywnego chłodzenia Fan Free.

Kłęby kurzu wyjmowane z wnętrza starych pecetów to już przeszłość. Brak wentylatora w urządzeniach Posiflex sprawia, że brud nie jest zasysany pod obudowę urządzenia i nie ma konieczności czyszczenia podzespołów. Na takim urządzeniu można pracować wiele lat i w różnych warunkach. Terminale z technologią Fan Free nie wymagają częstych serwisów, czy wymiany na nowe. Postaw na pasywne chłodzenie Posiflex!

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

Ekrany dla klienta – czy warto?

W większości branż, gdzie sprzedaż realizowana jest bezpośrednio, to właśnie stoisko kasowe jest punktem stycznym między klientem a sprzedawcą. Właśnie w tym miejscu są najczęściej podejmowane decyzje zakupowe. Dzięki dodatkowym rozwiązaniom technologicznym można w łatwy sposób zwiększyć zysk z pojedynczej transakcji bez konieczności angażowania personelu. Monitory dla klienta to jedno z rozwiązań – sprawdź, czy warto.

Czytaj więcej »

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.