Monitor dotykowy czy terminal POS?

Urządzenia dotykowe na przełomie ostatnich lat stały się wręcz niezbędnym elementem w wielu branżach. Kojarzą nam się głównie z obsługą w sklepach lub lokalach gastronomicznych, ale coraz częściej spotykamy je również w urzędach, hotelach czy obiektach sportowych. Stanowią one fundamentalny element całego, sprzedażowego łańcucha, tworzonego przez resztę urządzeń takich jak terminale płatnicze czytniki czy drukarki. Sprawdź, czym charakteryzują się te urządzenia dotykowe i jak podjąć decyzję – monitor dotykowy czy terminal pos.

Monitor dotykowy to ekran, na którym przy użyciu palca, rysika lub innych narzędzi możemy korzystać z określonych jego funkcji. Wybrane modele różnią się między sobą nie tylko wymiarami i designem, ale również wytrzymałością w codziennym użytkowaniu.

Tego typu urządzenia, tak jak i standardowe monitory potrzebuje do pracy komputera. Chociaż ze względu na posiadane dane i oprogramowanie często jest to wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorcy, to jednak zwykle rodzi też sporo problemów. W branżach, w których natężenie ruchu jest spore – wymaga to trzymania włączonego komputera praktycznie całą dobę. Dodatkowo musimy na taką jednostkę przeznaczyć więcej miejsca i liczyć się z obecnością dodatkowych kabli, co często nie wygląda estetycznie.

monitor dotykowy czy terminal pos

Terminale POS to zaawansowane, zintegrowane urządzenia wielofunkcyjne mające szerokie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach. Idealnie sprawdzają się w branży HoReCa, retail oraz w zakładach piekarniczych. Są bardzo wydajne i nie wymagają obecności dodatkowego komputera. Ich główną zaletą jest właśnie ekonomiczność w kwestii zajmowanego miejsca w miejscu pracy.

Wysokiej jakości terminale, takie jak Posiflex doceniane są również za możliwość użytkowania w bardzo wysokich i niskich temperaturach czy dużej wilgotności powietrza (istotne np. w przypadku magazynów i fabryk). Wybrane z nich są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane na zewnątrz lub np. w parkach wodnych.

Podjęcie odpowiedniej decyzji zależy od potrzeb, które stawia przed Tobą Twój biznes. Zarówno wybór pomiędzy monitorem dotykowym i POS BOXEM, a terminale dotykowym ma swoje zalety i wady. Skontaktuj się z nami i chętnie pomożemy Ci zdecydować – monitor dotykowy czy terminal POS.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy poznaj nasze nowe produkty i dowiedz się o nowych wpisach czy materiałach do pobrania.

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Gotowe!

Chcesz wiedzieć jaki panel dotykowy wybrać w terminalu POS?

Profesjonalny terminal dotykowy POS
czy komputer PC?

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.