Monitor dotykowy czy terminal POS?

Urządzenia dotykowe na przełomie ostatnich lat stały się wręcz niezbędnym elementem w wielu branżach. Kojarzą nam się głównie z obsługą w sklepach lub lokalach gastronomicznych, ale coraz częściej spotykamy je również w urzędach, hotelach czy obiektach sportowych. Stanowią one fundamentalny element całego, sprzedażowego łańcucha, tworzonego przez resztę urządzeń takich jak terminale płatnicze czytniki czy drukarki. Sprawdź, czym charakteryzują się te urządzenia dotykowe i które sprawdzi się w Twoim biznesie.

Monitor dotykowy

Monitor dotykowy to ekran, na którym przy użyciu palca, rysika lub innych narzędzi możemy korzystać z określonych jego funkcji. Wybrane modele różnią się między sobą nie tylko wymiarami i designem, ale również wytrzymałością w codziennym użytkowaniu.

Tego typu urządzenia, tak jak i standardowe monitory potrzebuje do pracy komputera. Chociaż ze względu na posiadane dane i oprogramowanie często jest to wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorcy, to jednak zwykle rodzi też sporo problemów. W branżach, w których natężenie ruchu jest spore – wymaga to trzymania włączonego komputera praktycznie całą dobę. Dodatkowo musimy na taką jednostkę przeznaczyć więcej miejsca i liczyć się z obecnością dodatkowych kabli, co często nie wygląda estetycznie.

Terminal dotykowy POS

Terminale POS to zaawansowane, zintegrowane urządzenia wielofunkcyjne mające szerokie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach. Idealnie sprawdzają się w branży HoReCa, retail oraz w zakładach piekarniczych. Są bardzo wydajne i nie wymagają obecności dodatkowego komputera. Ich główną zaletą jest właśnie ekonomiczność w kwestii zajmowanego miejsca w miejscu pracy.

Wysokiej jakości terminale, takie jak Posiflex doceniane są również za możliwość użytkowania w bardzo wysokich i niskich temperaturach czy dużej wilgotności powietrza (istotne np. w przypadku magazynów i fabryk). Wybrane z nich są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane na zewnątrz lub np. w parkach wodnych.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.