Koniec wsparcia dla Windows 7 POSReady – pamiętaj zmienić swój system

Koniec wsparcia dla Windows 7 POSReady zaplanowany jest przez Microsoft na 12 października 2021 roku. Dotyczy to również systemu Windows Thin PC. Warto zauważyć że wspomniany system był licencją na POSy i był dłużej wspierany niż licencja Windows 7 Professional (14 stycznia 2020). Co to właściwie oznacza? Bez wsparcia od Microsoft system nie otrzyma nowych aktualizacji – w tym również tych, które zapewniają bezpieczeństwo. Mimo, że niedawno został wprowadzony już Windows 10 Enterprise LTSC 2019 to wciąż wielu użytkowników korzysta ze starej wersji i nie myśli o zmianie. Najwyższy czas to jednak zmienić.

Korzystając ze starych wersji systemów operacyjnych zwiększamy ryzyko ataków cyberprzestępców

Zaprzestanie wsparcia systemom operacyjnym to dość szczególny moment w jego cyklu życia – głównie oznacza to bowiem brak jego dalszych aktualizacji. Zaprzestanie wsparcia dotyczy zarówno komputerów osobistych, jak i urządzeń typu terminale dotykowe POS, które korzystają z tego systemu. Wszyscy są zgodni co do tego, że im nowszy system operacyjny posiadamy – tym lepiej dla naszego komputera i terminala oraz jego bezpieczeństwa.

Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Wciąż posiadasz zainstalowany system Windows 7 POSReady?

Koniec wsparcia dla Windows 7 POSReady

Zabezpiecz swoje dane

Wszystkim, którzy korzystają z terminali POS od Posiflex z systemem Windowsem 7 POSReady polecamy wymianę urządzenia. W przypadku posiadania terminali, które są kompatybilne z systemem Windows 10 proponujemy również inne rozwiązanie – zakup licencji field upgrade Windows 10. Oczywiście oferujemy pełne wsparcie w zakupie i instalacji licencji wszystkim naszym klientom.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana zmianą lub masz dodatkowe pytania – zachęcamy do kontaktu z nami wykorzystując formularz kontaktowy.

Błażej Byczkowski

Błażej Byczkowski

Business Development Director

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.