Gdzie potrzebny jest czytnik kodów kreskowych?

Gdzie potrzebny jest czytnik kodów kreskowych? Kariera czytników kodów kreskowych zaczęła się przede wszystkim w sklepach, gdzie miały ułatwić i przyspieszyć sprawdzanie cen i kasowanie ich przed dokonaniem zapłaty przez klienta. Jednak sklep to nie jedyne miejsce, gdzie wykorzystuje się kody kreskowe. A to oznacza, że czytniki kodów kreskowych mogą być wykorzystywane w wielu różnych miejscach. Chcesz wiedzieć jakich?

GDZIE POTRZEBNY JEST CZYTNIK KODÓW KRESKOWYCH?

Miejscami, w których nikt nie wyobraża sobie pracy bez kodów kreskowych i ich czytników, są różnej wielkości sklepy – od małych, osiedlowych, po hipermarkety. Nie chodzi tu tylko o kasowanie ceny, ale o przeprowadzanie ewidencji i remanentu. Czytniki i kody pozwalają określić ilość konkretnego towaru. Dotyczy to sklepów o każdym asortymencie.

CZYTNIKI KODÓW W BIBLIOTEKACH

Dzisiaj niemal każda biblioteka posiada już katalogi wpisane do komputera i to z dostępem do sieci. Kiedy czytelnik chce wypożyczyć książkę, bibliotekarz skanuje jej kod kreskowy i w ten sposób zaznacza, że zostaje wypożyczona. Data wypożyczenia od razu pojawia się w systemie, gdzie zostaje także oznaczona przewidywana data zwrotu.

Za pomocą czytnika można też wprowadzić zmiany w stanie wypożyczenia – np. w ten sposób prolonguje się wypożyczony tytuł.

CZYTNIKI KODÓW W MAGAZYNACH

Magazyny to miejsca składowania wielu różnych artykułów. Ich ręczne oznaczanie i sczytywanie oraz wprowadzanie zmian w ilości danego artykułu trwałoby bardzo długo. Oznakowanie kodami kreskowymi i zmiana stanu magazynowego przy użyciu czytników kodów kreskowych stanowczo ułatwia i przyspiesza pracę w magazynie oraz opanowanie sytuacji związanej z dostępnymi zapasami.

Tutaj także każdemu daniu i napojowi można przypisać kod kreskowy. A wprowadzenie ich do kasy podczas robienia zamówienia przez klienta przyśpiesza podliczanie wartości zakupu.

CZYTNIKI KODÓW W SZPITALACH

Tutaj skanery mogą służyć do identyfikacji pacjentów, personelu, leków, środków czystości oraz odczytywania kodów z recept.

CZYTNIKI KODÓW W FIRMIE KURIERSKIEJ

Dzisiaj coraz rzadziej trzeba podpisywać odbiór paczki od kuriera; kurier najczęściej skanuje kod kreskowy paczki i zaznacza, że ta właśnie została doręczona adresatowi. Dzięki temu unika się używania zbyt wielu dokumentów w formie papierowej, kiedy codziennie trzeba dostarczyć wiele różnych przesyłek. Informacja o tym, co aktualnie dzieje się z konkretną przesyłką jest wpisywana do systemu właśnie dzięki czytnikowi kodów kreskowych.

narzędzie o wielu zastosowaniach

Odpowiadając na pytanie: Gdzie potrzebny jest czytnik kodów kreskowych, można więc znaleźć wiele jego zastosowań. A wraz z biegiem czasu jego nieodzowność jest dostrzegana w nietypowych do tej pory miejscach. Wszystko bowiem zdąża ku jak największej automatyzacji i ułatwieniu poszukiwania informacji i zestawień posiadanego mienia. Dzisiaj czytniki kodów kreskowych występują w różnych modelach. Niektóre są przewodowe, inne bezprzewodowe, mniejsze kub większe. Ich producenci dbają o coraz większą trwałość swoich produktów, mniejszą wrażliwość na upadki i idące za tym uszkodzenia mechaniczne.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy poznaj nasze nowe produkty i dowiedz się o nowych wpisach czy materiałach do pobrania.

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Gotowe!

Chcesz wiedzieć jaki panel dotykowy wybrać w terminalu POS?

Profesjonalny terminal dotykowy POS
czy komputer PC?

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.