Dlaczego sprzęt Posiflex to dobry wybór?

Wiele lat minęło już od czasów, kiedy na półkach sklepowych gościła pustka, a o wyborze pomiędzy kilkoma wariantami tego samego produktu można było jedynie pomarzyć. Dziś, każdy z nas decydując się na jakiś zakup może wybierać między produktami. Wielkie możliwości mają jednak swoje minusy – przedzieranie się przez dostępne oferty jest bardzo czasochłonne i łatwo można się pogubić.

KWESTIA WYBORU

Dziś przyjrzymy się bliżej ofercie terminali sprzedażowych POS – popularnego w ostatnich latach rozwiązania wykorzystywanego w branży Retail oraz HoReCa. Przybliżymy jakie są ich najważniejsze cechy oraz na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Uzbroimy Państwa w niezbędne wskazówki, które nawet laikowi w dziedzinie komputerów umożliwią szybki, ale rozważny wybór idealnego rozwiązania dla sklepu czy restauracji.

Marka = "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

W branży terminali dotykowych wysokie bezpieczeństwo oraz gwarancję jakości daje tylko wysoka specjalizacja w danej dziedzinie produktów. Dopasowanie produktów do potrzeb klientów i ciągle zmieniającego się rynku. Idealnym rozwiązaniem zatem byłby światowy lider: 

  •  w dziedzinie specjalistycznych rozwiązań dotykowych,
  • posiadający szeroką gamę produktową w konkretnych urządzeniach
  • oraz znajdujący się jak najbliżej naszego biznesu.

Marka klientom mówi bardzo wiele. Jednak czasami jest to mylące. Firmy, które produkują dobry sprzęt IT na rynek konsumencki jak laptopy czy tablety, niekoniecznie są odpowiednie w branży stanowisk sprzedażowych. Warto zastanowić się czy dana firma zna się na produkowaniu sprzętu intensywnie wykorzystywanego w warunkach sklepowych czy restauracyjnych.

Podczas przeszukiwania rynku moją uwagę przykuł sprzęt marki Posiflex. Jest to ogólnoświatowy producent terminali POS, monitorów dotykowych i powiązanych z nimi urządzeń peryferyjnych, działający już od ponad 30 lat na rynku. Firma ta posiada szeroką ofertę wyspecjalizowanego sprzętu na stanowiska sprzedażowe: terminale POS w różnych rozmiarach oraz technologiach dotyku. Dzięki temu zapewnia możliwość indywidualnego doboru sprzętu pod Państwa potrzeby.

Inwestycja na lata - dlaczego sprzęt posiflex?

Wybierając terminal należy zwrócić uwagę na jego wytrzymałość i okres gwarancji. Lepiej zainwestować w dobry i bezawaryjny sprzęt, który będzie służył biznesowi przez długie lata. Jakie zatem są statystyki firmy Posiflex? Ich motto „doskonałość w każdym calu” to nie tylko hasło reklamowe. Poniżej 0,8% – taka jest statystyka awaryjności ich produktów w pierwszym roku użytkowania. Co to oznacza? Gwarancję minimum 5 lat nieprzerwanego działania przez 24 godziny na dobę. Terminale posiadają specjalną konstrukcję – nie mają wiatraków, a chłodzenie zapewnia aluminiowa obudowa. To niweluje prawie do zera awaryjność sprzętu i części mechanicznych. Terminale są ciche, nie przegrzewają się i mogą pracować nieprzerwanie. Ponieważ Posiflex zaopatrza w terminale dotykowe POS fabryki produkcyjne czy piekarnie, w ofercie znajdziemy również terminale, które działają w bardzo wysokich i niskich temperaturach oraz są pyłoodporne i wodoodporne.

Dodatkowym atutem jest fakt, że w Polsce istnieje sieć ponad 300 partnerów dystrybuujących sprzęt Posiflex. Znaleźliśmy więc rozwiązanie wyspecjalizowane na światowym poziomie oferowane w niemal każdym polskim mieście.

Od czego zacząć wybierając komputer dotykowy

Możemy znaleźć terminale działające niemalże w każdych warunkach, ale czy sprzęt, który świetnie sprawdza się na hali produkcyjnej będzie nadawał się również np. do sklepu odzieżowego? Nie chcemy przecież, żeby na ladzie ekskluzywnego butiku stał duży i toporny terminal dotykowy. Właśnie z myślą o klientach, dla których ważny jest również wygląd sprzętu, została stworzona seria terminali XT. Odznacza się ona nowoczesnym designem, który sprawia, że stanowisko sprzedażowe wygląda atrakcyjnie i świetnie dopasowują się do wizerunku nowoczesnych lokali. Odpowiednio wykonana podstawa (baza) terminala all-in-one pozwala na ukrycie kabli, które nie plączą się i nie szpecą stanowiska sprzedażowego. Dodatkowo Terminale mają również możliwość montażu w ladzie sklepowej/ barze lub powieszenia na ścianie, co w przypadku niektórych lokali, szczególnie posiadających ograniczoną przestrzeń, może okazać się sporym atutem.

Terminal i co dalej?

Przegląd dostępnych terminali dotykowych POS skłonił mnie jeszcze do zadania jednego ważnego pytania – czy sam komputer dotykowy w zupełności wystarczy? A jeśli nie, to czy wybrana przeze mnie firma będzie w stanie zaopatrzyć mnie również w pozostałe potrzebne sprzęty, czy może trzeba będzie rozpoczynać kolejne poszukiwania?

A jeśli terminal trzeba będzie rozszerzyć poszerzyć jeszcze o dodatkowe urządzenia?). Posiflex, dla osób o szerszych potrzebach, proponuje dobór potrzebnych urządzeń peryferyjnych. Znajdziemy w niej czytniki kodów kreskowych, drukarki termiczne (biletowe czy do faktur), szuflady na pieniądze, a nawet monitory reklamowe dla klientów pozwalające wyświetlać reklamy, listy zakupów, a dzięki temu znacząco wpływać na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie te akcesoria są kompatybilne z terminalami, które posiadają odpowiednią ilość portów, a zatem pozwalają na podłączenie nawet kilku dodatkowych urządzeń na raz.

Pierwszy etap poszukiwań zakończył się sukcesem. Znaleźliśmy firmę, która zna nasze potrzeby, ma konkurencyjne ceny i wiele punktów, w których możemy dokonać zakupu. Teraz pozostaje już tylko kontakt i wybranie odpowiedniego modelu, który będzie spełniał nasze wymagania, ale tego ostatecznego wyboru, trzeba już dokonać samodzielnie.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

Terminale POSBOX w fabrykach i magazynach – sprzęt do zadań specjalnych

Automatyzacja i robotyzacja coraz większej ilości dziedzin gospodarki stawia nowe wyzwanie przed producentami sprzętu komputerowego. Urządzenia konsumenckie, jakie znamy z codziennego zastosowania – nie nadają się do pracy ciągłej nawet w pozornie niewymagających warunkach. Jakie cechy musi posiadać nowoczesny sprzęt automatyzujący procesy produkcyjne oraz magazynowe?

Czytaj więcej »

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.