Czy darmowy system POS to dobry pomysł?

Jedno z polskich powiedzeń mówi, że cena nie gra roli. Niestety, nie każdym w przypadku, a w szczególności, gdy mamy na myśli początkujący biznes. Właściciel szuka oszczędności i tnie koszty nawet na niezbędnych rzeczach.

Analogiczna sytuacja jest z systemem POS. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na darmowy system POS. Jednak czy słusznie? Przeczytaj nasz tekst i sprawdź, jakie są wady oraz zalety obu wersji systemu POS.

Darmowy system POS – tak czy nie?

System POS jest niezwykle przydatny, z jego pomocą można usprawnić pracę całego zespołu. Menagerowie, sprzedawcy czy obsługa kelnerska – to tylko przykłady osób, które nie wyobrażają sobie pracy bez tego narzędzia. Nic więc dziwnego w tym, że przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, retail lub HoReCa wprowadzają to rozwiązanie do swoich firm. Co zyskują, wybierając darmowy POS?

Zdecydowaną zaletą bezpłatnego systemu POS jest jego powszechność – w Internecie znajdziesz wiele propozycji darmowych programów, które możesz wdrożyć do swojego biznesu. Bez problemu będziesz mieć też dostęp do darmowych wtyczek do wybranego programu, instalując je, rozszerzasz funkcjonalność systemu.

Jednak nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Darmowy system POS to niedopasowany system POS. Otrzymujesz jedynie dostęp do wybranych funkcji, a część z nich może być kompletnie nieprzydatna w Twoim biznesie. Konfiguracja programu jest też na Twojej głowie, jeśli więc nie znasz się na informatyce, to musisz liczyć się z dodatkowym kosztem wynajęcia osoby, która się tym zajmie.

A może jednak płatna wersja POS?

Na szczęście wady, które ma darmowy system POS, eliminuje odpłatna wersja. Największą zaletą tej opcji jest dopasowanie programu do Twojej firmy. Zgłaszając się do profesjonalnej firmy, która oferuje sprzęt i oprogramowania POS, otrzymujesz indywidualnie skonfigurowany system. Wystarczy krótka rozmowa z konsultantem i przedstawienie mu swoich potrzeb, a ten pomoże Ci dobrać najlepsze funkcje.

Kolejną zaletą płatnego systemu POS jest pomoc techniczna. Nie musisz już obawiać się, że zostaniesz sam/a z instalacją rozszerzeń. Obojętnie, czy będzie trzeba zainstalować aktualizacje, czy naprawić błąd systemu, zawsze możesz zwrócić się po pomoc do specjalistów.

Jakie jeszcze zalety ma płatny system POS?

  • Intuicyjność – program od firmy LSI Software jest łatwy nie tylko w obsłudze, ale też, jeśli chodzi o jego wdrożenie;
  • Elastyczność – to Ty decydujesz, jakich funkcji potrzebujesz;
  • Funkcjonalność – system POS od firmy LSI Software oparty jest na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy naszego zespołu, dlatego proponujemy jedynie funkcje, które przydadzą się w Twoim biznesie.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy poznaj nasze nowe produkty i dowiedz się o nowych wpisach czy materiałach do pobrania.

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Gotowe!

Chcesz wiedzieć jaki panel dotykowy wybrać w terminalu POS?

Profesjonalny terminal dotykowy POS
czy komputer PC?

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.