Cena terminali dotykowych POS – z czego wynika?

Wybór profesjonalnego sprzętu dla firmy wiąże się początkowo z większym wydatkiem niż zakup tradycyjnych, konsumenckich urządzeń. Jesteśmy przekonani, że ta różnica niesamowicie szybko się zwróci. Dlatego naprawdę warto zdecydować się na urządzenia dostosowane do specyficznych wymagań biznesowych. Dlaczego komputery przemysłowe są droższe niż konsumenckie urządzenia? Z czego wynika cena terminali POS?

Terminale stworzone do stanowisk sprzedażowych

Posiflex przy produkcji terminali dotykowych POS zwraca szczególną uwagę na specyficzne wymagania, jakie stawia przed sprzętem jego docelowe przeznaczenie. Stanowisko sprzedażowe to miejsce, w którym sprzęt jest intensywnie wykorzystywany przez cały dzień, czasem również w godzinach nocnych. Urządzenia wybrane do obsługi systemów sprzedażowych powinny być dopasowane do wymagającej pracy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Odpowiednia konstrukcja i stabilna praca bez awarii czy zawieszania to must have, a nie tylko wybór. W końcu to zapewnienie szybkiej i bezproblemowej obsługi klientów jest celem każdego sprzedawcy. Warto zadbać o to, by sprzęt pomagał, a nie przeszkadzał.

Wybieranie konsumenckich urządzeń, chociaż jest to rozwiązanie tańsze, nie jest dobrym pomysłem. Taki sprzęt jest stworzony do użytku domowego i biurowego, gdzie nie jest wykorzystywany tak często i intensywnie. Lokale często pracują w trybie zmianowym, a w ciągu doby z terminali POS korzysta kilka osób. Dla POSów to standard i są do tego przygotowane. Brak odpowiedniego systemu chłodzenia i zastosowanie mniej wytrzymałych materiałów zwiększa awaryjność sprzętu. A to sprawia, że urządzenia te często mogą być wyłączone z użytkowania, a cena napraw zwiększa finalną cenę sprzętu konsumenckiego. Cena terminali POS może szybko okazać się finalnie niższa. Terminale POS zapewniają również znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej, co także przynosi firmie oszczędności.

Wyposażone w wytrzymały panel dotykowy

Terminale dotykowe POS w naszej ofercie posiadają dwa najpopularniejsze ekrany dotykowe – pojemnościowy oraz rezystywny. Ekrany pojemnościowe mają zastosowaną technologię z 10 punktami dotyku. Dzięki temu są niesamowicie czułe, co sprawia, że praca na nich jest niezwykle przyjemna. W zależności od potrzeb konkretnego biznesu można również wybrać technologię rezystywną, która umożliwia pracę w rękawicach roboczych, co także przyspiesza pracę. Jeśli nie masz pewności jaka technologia sprawdzi się w Twoim biznesie, przeczytaj więcej o tych dwóch ekranach tutaj. W ofercie Posiflex znajdują się również ekrany na podczerwień, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Praca na ekranach dotykowych jest znana każdemu. Powstaje mnóstwo badań informujących ile czasu spędzamy dziennie przed ekranem naszych telefonów. Wg MobileVikings prawie co czwarty Polak korzysta z telefonu więcej niż 4 godziny dziennie. Podczas pandemii ta liczba dodatkowo wzrosła o dodatkowe 2 godziny! Każdy z nas sam wie, ile czasu można zmarnować bezsensownie scrollując media społecznościowe. To jednak sprawia, że korzystanie z ekranów dotykowych na terminalach POS jest dla nas czymś zupełnie normalnym. Potrafimy i chcemy z nich korzystać. A praca na systemie sprzedażowym z wykorzystaniem odpowiednio czułego ekranu sprawia przyjemność i jest niesamowicie łatwa. Nie potrzebujemy wymagających szkoleń dla nowego personelu, ponieważ wszyscy intuicyjnie podążają odpowiednią ścieżką.

Klasyczny design i długie życie produktu

Lada sprzedażowa musi pomieścić naprawdę wiele różnych elementów, ale dodatkowo jest widoczna dla każdego klienta. Odpowiednia estetyka tego miejsca wpłynie pozytywnie na opinię klientów. Terminale POS mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Wykorzystanie ekranów dotykowych likwiduje konieczność dodatkowej klawiatury czy myszki. Urządzenia te mają stabilną podstawę. Obserwacje i analiza tego sprzętu pozwoliła zastosować dodatkowe ulepszenia. Terminal to tylko jedno z potrzebnych urządzeń, ale po podpięciu innych nagle robi nam się bałagan z kablami. Kto tego nie zna? Tu Posiflex przychodzi z pomocą. Dzięki odpowiedniej konstrukcji umożliwia ukrycie wszystkich kabli podłączonych do urządzenia w podstawie terminala. Dzięki temu mamy w pełni funkcjonalne stanowisko sprzedażowe, które wygląda estetycznie z każdej strony.

Dopasowane systemy VESA zapewniają możliwość powieszenia terminali na ścianie, jeśli tego wymaga stanowisko. Multi-konfiguracja ułożenia ekranu sprawi, że praca na terminalach jest zawsze dostosowana do potrzeb użytkowników. Niezależnie od tego czy terminal stoi na ladzie, czy został powieszony na ścianie czy w boksie kasowym. Co więcej, Posiflex gwarantuje długie życie produktu. W przypadku sieci i wielu punktów handlowych rozsianych w różnych lokalizacjach może zostać zastosowany jeden model terminali, który będzie dostępny przez wiele lat.

Odpowiednia liczba portów

Terminal POS to tylko jedno z potrzebnych urządzeń – a no właśnie. Potrzebujesz jeszcze szuflady na pieniądze, wagi sklepowej, drukarki czy dodatkowego ekranu dla klienta? Nie ma problemu. W urządzeniach Posiflex znajduje się dużo portów, które umożliwiają podłączenie wszystkiego, co jest potrzebne na stanowisku sprzedażowym. W terminalach znajdziesz porty szeregowe, porty USB oraz COM, podłączenie VGA lub HDMI czy nawet poweredUSB. Wszystko zależy od wybranego modelu urządzenia.

Polski serwis i dłuższe wsparcie gwarancyjne

Jako dystrybutor marki Posiflex gwarantujemy obsługę serwisową. Wiele elementów jest stworzonych tak, aby ich wymiana czy naprawa nie wymagała dużych nakładów czasowych i finansowych. Wymiana niektórych elementów, jak zasilacz czy czytnik kart magnetycznych, nie wymaga rozmontowania całego stanowiska na części. To sprawia, że sprzęt wraca do użytku bardzo szybko w razie ewentualnej awarii. Warto jednak wspomnieć, że Posiflex charakteryzuje się wyjątkowo niską awaryjnością sprzętu. Wg naszych badań aż 96% sprzedanych terminali nie ulega uszkodzeniom. Naprawy w pierwszym roku użytkowania dotyczą zaledwie 0,44% wszystkich sprzedanych urządzeń. Terminale POS mają również wsparcie wydłużonym życiem licencji Microsoft Windows 10 IOT LTSC – a takiej licencji w przypadku urządzeń konsumenckich zwyczajnie nie ma.

Ekstremalne warunki? Nie ma problemu

Różne modele urządzeń Posiflex odpowiadają na różne potrzeby danego stanowiska sprzedażowego. Pracujesz w gastronomii i może się coś wylać na terminal? Wybierz model z klasą szczelności IP44 lub IP65. Pracujesz w piekarni, w której jest dużo mąki i pyłów, a temperatura jest bardzo wysoka? Chłodzenie pasywne jest odpowiedzią na Twoje problemy. A może jednak temperatura jest bardzo niska? Tu również znajdziemy coś dla Ciebie. Kto by wpadł na pomysł podpalić terminal, żeby później dalej na nim pracować? Pewnie nikt, ale jeśli chcesz to możesz, bo terminal Posiflex to wytrzyma – zobacz film poniżej. Te urządzenia nie boją się ekstremalnych warunków i będą z Tobą przez długie lata. 

Cena terminali POS jest zależna od czynników wymienionych wyżej, ale nie tylko. Jest to inwestycja, ale na pewno opłacalna. Wybierz profesjonalne urządzenia i ciesz się pracą na nich przez długie lata. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – napisz do nas.

Podoba ci się artykuł?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

co jeszcze warto przeczytać?

Kioski do restauracji zyskują na popularności

Rok 2022 według wielu ekspertów będzie czasem wielu małych rewolucji technologicznych. Rozwinie się przede wszystkim koncepcja Internetu rzeczy oraz wirtualnej rzeczywistości, którą zwiastuje Metawersum. Między powstawaniem kolejnych rozwiązań jeszcze bardziej przyzwyczaimy się do technologii, zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia. Jak postęp wpłynie na restauracje i jak nadążyć za informatyczną rewolucją?

Czytaj więcej »

POZNAJ PRODUKTY POSIFLEX

Bądź na bieżąco

Gotowe!

Kioski samoobsługowe
– wszystko co musisz (i chcesz) wiedzieć o kioskach samoobsługowych

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną bezpłatną wycenę produktów.

Odpowiedz nam na kilka pytań, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.